تیرچه صنعتی با جوش مقاومتی

تیرچه چیست :

تیرچه بتنی (Concrete Joist) عضو پیش ساخته ای است متشکل از بتن و آرماتورهای فولادی که با قرارگیری بلوک ها مابین تیرچه ها به عنوان قالب و با بتن پوششی درجا ریخته شده ، مقطع مرکب تی شکل مناسبی را تشکیل میدهند .

بسته به نوع و میزان بار زنده وارد برسقف ، دهانه و فواصل تیرچه ، ابعاد تیرچه متفاوت میباشد . حداقل ضخامت بتن تیرچه ۴۰ میلی متر و حداقل عرض آن ۱۰۰ میلی متر است . میلگردهای کششی و فشاری اصلی ، آجدار و حداقل قطر آنها ۸ میلی متر میلگردهای عرضی(زیگزاگ) از نوع ساده یا آجدار و حداقل قطر آنها ۴تا۶ میلی متر در تیرچه صنعتی و ۶ تا ۸ میلی متر در تیرچه های سنتی(دستی) خواهد بود .

 

تیرچه پیش ساخته خرپایی چیست ؟

این نوع تیرچه ها از خرپای فولادی و پاشنه بتنی تشکیل شده و بر دو نوع میباشند .

-تیرچه های صنعتی که اتصال های اسکلت آن با جوش نقطه ای می باشد.

-تیرچه های سنتی (دستی ) که اتصال میلگرد ها با جوش co2 , … انجام می گیرد.

تیرچه پیش ساخته خرپایی برای تحمل بارگذاری از اجزای زیر تشکیل شده است :

آرماتورهای کششی
آرماتورهای عرضی
آرماتور بالایی
بتن پاشنه تیرچه
آرماتورهای تقویتی
آرماتور کمکی اتصال

آرماتور کششی

درمرحله اول بارگذاری تیرچه ، آرماتور زیرین خرپا به عنوان عضو کششی خرپای تیرچه باید قادر به تحمل نیروی کششی ( حاصل از لنگر خمشی ) ناشی از وزن خود تیرچه در زمان حمل و نقل باشد . در مرحله دوم بارگذاری تیرچه نیز این عضو باید قادر به تحمل نیروی کششی ( حاصل از لنگر خمشی ) ناشی از وزن مرده سقف در فاصله محور تا محور تیرچه ها و بین دو تکیه گاه موقت ( شمع بندی) باشد . در مرحله سوم بارگاری تیرچه ( مرحله بهره برداری ) آرماتور زیرین خرپا به عنوان عضو کششی تیر T شکل عمل میکند .

آرماتور عرضی(زیگزاگ)

در مرحله اول بارگذاری آرماتورهای عرضی همانند عضو مورب خرپا عمل کرده و به کمک اعضای کششی زیرین و اعضای بالایی ، ایستایی لازم را جهت تحمل وزن مرده سقف بین تکیه گاه های موقت ( در هنگام اجرا ) تامین مینمایند. در مرحله سوم بارگذاری تیرچه ها آرماتورهای عرضی پیوستگی لازم را بین آرماتور کششی خرپا و بتن پوششی ایجاد میکنند . علاوه بر آن قسمتی از نیروی برشی تیر T شکل نیز توسط آرماتورهای عرضی تحمل میشود . در تیرچه های صنعتی زیگزاگ یا آرماتور عرضی به صورت پیوسته بوده که این مزیت باعث متمایز شدن تیرچه صنعتی نسبت به تیرچه سنتی (دستی)می شود.

مزایای استفاده از زیگزاگ پیوسته:
۱٫رعایت فاصله حداکثر ۲۰cm زیگزاگ تیرچه بصورت یکنواخت و پیوسته
۲٫افزایش مقاومت در برابر نیروی برشی تیرچه در تمام نقاط تیرچه به علت زیگزاگ پیوسته
۳٫کاهش میزان جوشکاری بروی میلگرد و در نتیجه جلوگیری از کاهش مقاومت میلگرد
۴٫امکان استفاده از زیگزال آجدار مطابق با مقررات مل ساختمان در تیرچه های بالای ۵متر که وجود میلگرد آجدار الزامی است.
۵٫استفاده از میلگرد از نوع A3

آرماتور بالایی

در مرحله اول و دوم بارگذاری آرماتور تعبیه شده در قسمت بالای تیرچه به عنوان عضو بالایی خرپا عمل کرده و به کمک دیگر اعضای خرپا وزن تیرچه را به هنگام حمل و نقل و همچنین وزن مرده سقف را در فاصله بین دو تکیه گاه موقت به هنگام قالب بندی و بتن ریزی و قبل از حصول مقاومت بتن پوششی تحمل می نماید. در مرحله سوم بارگذاری تیرچه اگر آرماتور بالایی در ضخامت بتن پوششی و بالاتر از سطوح بلوک ها قرار گیرد . درنقش آرماتور افت و حرارت ( حرارت و جمع شدگی ) مقطع مرکب سقف عمل میکند و در صورتی که پایین تر از سطوح بلوک ها قرار گیرد ، چنین نقشی را نخواهد داشت .

بتن پاشنه تیرچه

پاشنه تیرچه قبل از نصب بتن ریزی میشود و برای تامین تکیه گاه بلوک ها به عنوان قالب دائمی و نیز برای پرهیز از قالب بندی قسمت زیرین سقف بکار میرود .

آرماتور تقویتی

در صورتی که دو عدد آرماتور کششی پایینی برای تحمل لنگر حداکثر در وسط دهانه کافی نباشد باید آرماتورهای دیگری را در داخل خرپای فلزی تعبیه کرد . این آرماتورهای اضافی و آرماتورهای تقویتی مینامند .

آرماتور کمک اتصال

این آرماتور به منظور مهار کردن آرماتورهای کششی و امکان استقرار بیش از دو آرماتور کششی در پاشنه تیر به کار برده میشود .

 

مزایای استفاده از سقف تیرچه و بلوک

استفاده از سقف های تیرچه و بلوک در ساختمان های متعارف ، بسیار مرسوم میباشد از مهمترین مزایای سقف های تیرچه و بلوک در مقایسه با سایر سقف ها نظیر تیرچه کرومیت و دال بتنی مسلح یکپارچه ، قیمت مناسب در کنار استحکام لازم با توجه به دلایل زیر اشاره نمود :

به علت استفاده از بلوک های تو خالی و حذف بتن منطقه کششی در مصرف بتن صرفه جویی قابل توجهی میشود .
به دلیل کاهش فضای بتنی با استفاده از بلوک ها در منطقه ی کششی از مصرف آرماتورهای فولادی کاسته میشود که این امر به لحاظ اقتصادی بسیار مناسب است .
به علت تولید صنعتی تیرچه در کارخانه کیفیت مناسب تری حاصل شده و نیروی انسانی کمتری مورد نیاز است .
به علت پیش ساخته بودن تیرچه بلوک نصب سقف بسیار سریع و آسان بوده و به کارگران متخصص و حرفه ای نیازی نیست .
قالب بندی زیر سقف تنها به شمع بندی و نصب چهار تراش در فواصل معین جهت تامین تکیه گاه های موقت تیرچه ها محدود میشود .
از نقطه نظر اجرایی به کارگیری سقف های تیرچه و بلوک سرعت عمل بیشتری را موجب خواهد شد و به کارهای پرهزینه و وقت گیر کارگاهی نیازی نیست .
در سقف های تیرچه و بلوک بتن ریزی به طور یکپارچه انجام میشود و بتن کمتری نسبت به سقف های بتن آرمه متداول مورد نیاز است به عنوان مثال برای سقف بتنی متداول با ضخامت ۱۴ سانتی متر ، ۱۴/۰ متر مکعب بتن در هر متر مربع مورد نیاز است که در سقف تیرچه و بلوک این مقدار به حدود متوسط ۰/۰۶ متر مکعب کاهش میابد .
با توجه به امکان ایجاد یک دیافراگم صلب یا نیمه صلب در سقف های تیرچه و بلوک با اعمال تمهیدات لازم این نوع سقف ها نسبت به سایر سقف ها از عملکرد لرزه ای بهتری نسبت سایر سقف ها برخوردارهستند .
بلوک های مجوف و یا یونولیت در سقف های تیرچه به عنوان عایق حرارتی عمل میکنند، و در مقایسه با سازه های فلزی در مقابل آتش سوزی مقاوم تر می باشد.
به دلیل تولید تیرچه ها در کارخانه و پیش ساخته بودن آن ها کنترل کیفی دقیق بر اساس استاندارد ها و آیین نامه ها می گردد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.